Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2023. Január 25. 13:49, szerda | Belföld
Forrás: mti

Meteorológia: 1915-ben volt utoljára ennyire csapadékos a január

Meteorológia: 1915-ben volt utoljára ennyire csapadékos a január

Országosan utoljára 1915-ben volt annyira csapadékos a január, mint az idei, Budapesten pedig csak 1886-ban esett több csapadék a mostaninál az év első hónapjában - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Ismertetésük szerint az utóbbi időben sok mediterrán ciklon keresztezte illetve érintette az ország egy részét, a "ciklondömping" eredményeként országos viszonylatban bőven - egyes helyeken háromszor - több csapadék hullott, mint egy átlagos januárban. Egy átlagos januárban 33 milliméter csapadék esik.

Hozzátették: országos átlagban - január 23-ig - az ideinél több csapadék csak 1915-ben hullott.

Kitértek arra is, hogy Budapesten legutóbb 1886 januárjában esett a mostaninál pár tized milliméterrel több csapadék, akkor 115,6 millimétert mértek. De - tették hozzá - 100 milliméter feletti összeget is 1905-ben mértek utoljára. Emlékeztettek rá: 2022 januárjában a fővárosban 2,9 milliméter csapadék esett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.