Hírek
2017. Szeptember 05. 05:01, kedd |
Belföld
Forrás: hirado.hu/fotó: Forrás: Website Builder Expert
Mennyire célpontja Magyarország az internetes bűnözésnek?

Közzétették a digitálisan leginkább veszélyeztetett európai országok listáját.
A Website Builder Expert (WBE) felmérése szerint sorrendben a 10 legveszélyeztetettebb európai ország:
1. Málta
2. Görögország
3. Románia
4. Szlovákia
5. Spanyolország
6. Litvánia
7. Ciprus
8. Portugália
9. Magyarország
10. Bulgária
A térképen a sötétebb tónusokkal jelzett országok jobban kitettek az internetes bűnözésnek.
Több tényezőt figyelembe véve, ideértve az előzetes tapasztalatokat az internetes bűnözés terén, a rosszindulatú szoftverek terjedési arányát, az internetes bűnözés megfékezését célzó kezdeményezésekben való részvételt, valamint az országok internethálózatának veszélyezettségét, az eredmények azt mutatják, hogy Málta az EU legveszélyeztetettebb országa az internetes bűnözést tekintve, 42 százalékos mutatóval.
A listát az internetes bűnözést tekintve a legbiztonságosabbnak nyilvánított Finnország zárja, csupán 29 százalékos veszélyeztetettségi mutatóval. Ez annak köszönhető, hogy az északi országban a legalacsonyabb az internetes bűnözés előfordulása Európa szinten, továbbá Finnország az egyik legfelkészültebb ország az internetes biztonságot tekintve, az EK után.
30 százalékos veszélyeztetettségi mutatóval Észtország felzárkózott Finnország mögött az internetes biztonságot tekintve, köszönhetően a hatóságok biztonsági stratégiájának, a törvényes kereteknek és a különböző szervezetek megfelelő reakcióinak a 2007-es országszintű internetes támadásokat követően.
Meglepetés, hogy az ibériai félsziget országai, Spanyolország és Portugália a legveszélyeztetettebb országok közé kerültek.
Forrás:
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.