Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2016. Március 24. 10:14, csütörtök | Sport
Forrás: mti

Megváltozhat a Bajnokok Ligája rendszere

Megváltozhat a Bajnokok Ligája rendszere

A labdarúgó Bajnokok Ligája lebonyolítási rendszerének megváltoztatásáról tárgyal a klubokkal az európai szövetség (UEFA).

A Sky Sports beszámolója szerint az egyik javaslat értelmében a jelenlegi 32 együttes helyett csupán a legjelentősebb bajnokságokat képviselő 16 szerepelne a csoportkörben, amelyben minden csapat 14 mérkőzést játszana.

Az UEFA szóvivője, Pedro Pinto elmondta, hogy folyamatosan kapcsolatban vannak valamennyi érdekelt féllel, beleértve a legnagyobb klubokat. Hozzátette: a megbeszélések már megkezdődtek, de azt tagadta, hogy jelenleg bármilyen konkrét javaslatról tárgyalnának.

A változások 2018-tól léphetnek életbe, mert a televíziós és marketingjogokat az európai szövetség hároméves ciklusokban értékesíti, és akkor kezdődik a következő periódus.

A Sky Sports cikke megjegyzi: az UEFA minden bizonnyal az európai labdarúgóklubokat tömörítő társaság (ECA) nyomásának engedve ült tárgyalóasztalhoz a Bajnokok Ligája lebonyolítási rendszerével kapcsolatban. Az ECA már régóta szorgalmazza a BL átalakítását, hogy a sorozat izgalmasabb legyen, de mivel az UEFA vezetése eddig nem mutatott hajlandóságot az együttműködésre, a szervezet Szuperliga néven egy konkurens sorozat létrehozását tervezte.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:44, szerda | Sport

MLSZ - Rossi marad

A sikertelen világbajnoki selejtezősorozat ellenére Marco Rossi marad a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

2025. November 25. 17:29, kedd | Sport

Irány Bahrain

Körkérdés gokartpilótákhoz a 2025-ös RMCGF előtt

2025. November 23. 16:46, vasárnap | Sport

Kronome Ákos: Nehéz és trükkös körülmények a Zemplén Ralin

Villáminterjú Ákossal a túlélő túrának is beillő rali után:

2025. November 23. 09:36, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - Történelmi nyíregyházi siker a Ferencváros ellen

A Nyíregyháza 3-1-re nyert a Groupama Arénában a bajnok Ferencváros ellen a labdarúgó Fizz Liga 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén, s története során először győzte le a fővárosban a zöld-fehéreket.