Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2012. November 18. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Mégsem volt földrengés Tiszabercelnél

Mégsem volt földrengés Tiszabercelnél

A korábbi információkkal ellentétben nem történt földrengés a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tiszabercel körzetében szombat délelőtt - tájékoztatta közleményben a MTA CSFK Geodéziai és Geofizikai Intézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma az MTI-t.

Az intézet közlése szerint a Magyarországon és a szomszédos országokban működő on-line szeizmológiai állomások által mért szeizmogramok valós időben jutnak el az obszervatórium budapesti adatközpontjába, ahol az adatok számítógépes feldolgozásával automatikus földrengés-detektálás történik.
Előfordulhat azonban olyan eset, hogy a Föld egy Magyarországtól távol eső pontján kipattanó rengés esetén tévesen Magyarországra kerül az automatikusan meghatározott epicentrum, ahogy ez ebben az esetben is történt - olvasható a szeizmológiai obszervatórium közleményében.
Korábban a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság tájékoztatta az MTI-t arról, hogy enyhe földrengés volt Tiszabercelnél, amely sem személyi sérülést, sem anyagi kárt nem okozott, és emberi szervezet számára nem volt érezhető.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.