Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2012. Április 24. 10:30, kedd | Helyi
Forrás: Fotók: Távirati Iroda

Megmarad a személyszállítás a Veszprém-Győr vasútvonalon?

Megmarad a személyszállítás a Veszprém-Győr vasútvonalon?

Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes szerint bízni lehet abban, hogy megmarad a személyszállítás a Veszprém-Győr vasútvonalon és működni fog a Cuha-völgyi vasút.

A politikus szombaton a Bakonyvasút ünnepnapján, Zircen hangsúlyozta: a Cuha-völgy, mint természeti érték, a vasútvonal és egyes objektumainak ipari védettség alá helyezése elegendő ok arra, hogy ez a vonal fennmaradjon.

Bödecs Barnabás, a Bakonyvasút Szövetség elnöke elmondta: a térség országgyűlési képviselői és Navracsics Tibor segítségével sikerült olyan megoldást és menetrendet kitalálni, amivel gazdaságosan működtethető a Cuha-völgyi vasút.

Bejelentette, hogykezdeményezi a MÁV vezetésénél, hogy végezzék el a szükséges fejlesztéséket a Veszprémvarsány-Győrszabadhegy közti szakaszon annak érdekében, hogy az eddigi hatvan kilométer per órás sebesség helyett nyolcvan kilométerrel közlekedhessenek a szerelvények, másrészt, hogy az esztergomi felújítások miatt felszabaduló korszerű, alacsony padlós motorvonatokból csoportosítsanak át néhányat ide.

Berki Zoltán, a Bakonyvasút Szövetség ügyvivője azt vetette fel: át kellene világítani azokat a szervezeteket, amelyek a vasútvonalak megszüntetésének terveit készítik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 11. 08:24, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Metzi győzelmével nagy lépést tett a csoportelsőség felé a Győr

A címvédő Győr 27-24-re győzött a két magyar játékossal felálló francia Metz HB vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati rangadóján.