Hírek
2021. Január 29. 12:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megjelent a rendelet a minimálbér és a garantált bérminimum összegéről
Február 1-től a minimálbér bruttó értéke 167 400 forint, a garantált bérminimum bruttó értéke pedig 219 ezer forint - olvasható a csütörtökön megjelent Magyar Közlönyben.
A rendelet szerint a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló havibére nem lehet kevesebb 167 400 forintnál (kötelező minimálbér), a hetibérnek legalább 38 490 forintnak kell lennie, a napibér minimális összege 7700 forint, az órabéré pedig 963 forint.
Ettől eltérően a legalább középfokú iskolai végzettséget vagy középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló garantált havibérminimuma 219 ezer forint, a hetibér összege legalább 50 350 forint, a napibéré 10 070 forint, az órabéré pedig 1259 forint.
A rendeletet első alkalommal a 2021. februárra járó munkabérek megállapításánál kell alkalmazni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld
Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében
Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében
2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét
Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.
