Hírek
2011. December 23. 07:10, péntek |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI - Fotó: Reuters
Megáll az élet Csehországban

A prágai várban, a Szent Vitus-székesegyházban pénteken hivatalos állami gyászszertartáson vesznek búcsút Václav Havel exelnöktől.
A ceremónián részt vesznek a világ több tucatnyi országának vezetői, köztük Schmitt Pál magyar köztársasági elnök is.
Pénteken délben, pontosan 12 órakor három percre megkondulnak a csehországi templomok harangjai, felbúgnak a szirénák, s országszerte egy percre megáll az élet. Csehország ezzel vesz végső búcsút az utolsó csehszlovák és az első cseh köztársasági elnöktől, drámaírótól és emberi jogi harcostól, Václav Haveltől, aki vasárnap 75 éves korában hunyt el.
Az állami gyászszertartás után a Havel-család szűkebb körben a strasnicei krematóriumban vesz búcsút az elhunyttól. A volt elnököt sajtóértesülések szerint a Havel-család Vinohrady köztemetőben lévő családi kriptájába temetik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:44, péntek | Külföld
Donyecki tisztségviselő: az orosz hadsereg áttörte Pokrovszk védelmét
Az orosz hadsereg áttörte az ukrán védelmet Pokrovszknál - közölte Igor Kimakovszkij, a \"Donyecki Népköztársaság vezetőjének tanácsadója csütörtökön az Pervij Kanal televíziós csatornán.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Külföld
Augusztusban váratlanul éves csúcsra nőtt az euróövezeti gazdasági aktivitás
2025. Augusztus 21. 08:01, csütörtök | Külföld
Izraeli hadsereg: megkezdődött a Gázaváros elleni hadművelet előkészítő szakasza
Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit - jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.