Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2011. Augusztus 08. 07:25, hétfő | Belföld
Forrás: HírTV

Még számítógépes játék is lesz a gőzösön

Még számítógépes játék is lesz a gőzösön

Kiállítóhely lesz a Balaton első csavargőzöséből. A hajó a 19. században a Balatonon és a Dunán is szolgált, viszont évek óta a balatonboglári kikötőben áll. Az 1872-ben épült hajót a Balatoni Hajózási Zrt. újítja fel.

Gőzerővel folyik a munka a Balaton első csavargőzösén. A hajót kívül-belül felújítják. A hajó a 80-as években került Balatonboglárra, partra tették, így menekítve meg a megsemmisítéstől. Az állapota azonban csak romlott, vandálok rongálták meg, ellopták a hajócsavart és felgyújtották. Végül a város tulajdonába került. Most Játsszunk hajósinast! címmel gyerekeknek szóló kiállítást terveznek a hajó belsejébe.

„Dolgozunk azon, hogy pontosan milyen attrakciók legyenek benne, de mindenképpen számítógépes játékoktól elkezdve a hajó történetéről, a balatoni hajózásról is megtudhatnak majd a gyerekek sok érdekes dolgot” – mondta el Mészáros Miklós, Balatonboglár polgármestere.

Balatonboglár európai uniós pályázaton nyert pénzt a felújításra. 16 millió forintot költenek a hajóra, ebből csak kétmilliót kell a városnak fizetnie. A csavargőzös már idén ősszel teljesen megújul, a kiállítás pedig jövő nyárra készül el. (pr)

hírTV

Címkék: kiállít

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.

2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld

Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -