Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2012. Február 29. 14:03, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Március végéig kell dönteni a magánkassza-tagoknak

Március végéig kell dönteni a magánkassza-tagoknak

Az, aki korábban maradt a magán-nyugdíjpénztáránál ezekben a hetekben újra visszatérhet az állami rendszerbe – írja a Népszabadság.

Most azonban a pénztáraknál kell jelentkezni, és a hírek szerint nincsenek túl sokan. A cégeknek ez még nem jelent túlélést. Azzal számolnak, hogy a kormány segítsége nélkül nincs jövőjük.

Amennyiben marad a jelenlegi közel százezres taglétszám, és az ügyfelek is mind hajlandók és képesek is lennének befizetni havonta 20-30 ezer forintot, a jelenlegi feltételek mellett akkor is csak legfeljebb egy vagy két magánnyugdíjpénztár tudna fennmaradni. Ám ennél valószínűbb, hogy egyetlen kassza sem marad, hiszen kicsi az esélye, hogy az összes tag be tudja vállalni az említett összeget, illetve mindenkinek megfelel az az egy-két pénztár, amely a legtovább állva tud maradni. Így vélhetően végül a legelszántabbak is kénytelenek lesznek visszalépni a tisztán állami nyugdíjrendszerbe.Közben egyelőre még mindig nem készültek el a magánnyugdíj-pénztári rendszert érintő jogszabálytervezetek a Nemzetgazdasági Minisztériumban- írja a lap.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.