Hírek
2024. Október 01. 06:00, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Már egymillióan használják a REpont alkalmazást
Már egymillió felhasználója van a kötelező visszaváltási rendszerhez fejlesztett REpont alkalmazásnak, a regisztrálók kétharmada júliusban és augusztusban csatlakozott
- közölte a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. hétfőn az MTI-vel.
Az összes visszaváltásnak csaknem 10-15 százalékában segít a REpont applikáció, amely hetek óta az internetes letöltőoldalak egyik legnépszerűbb alkalmazása a közlemény szerint. Az egyre általánosabb használat arra utal, hogy a vásárlók körében népszerű a visszaváltási díjak azonnali átutalása, amelyre Európán belül csak Magyarországon van lehetőség - tették hozzá.
Magyarországon eddig több mint 400 millió palackot, dobozt és üveget vittek vissza az új visszaváltási rendszer bevezetése óta, ezekből összesen 3 milliárd forintot utaltak át az ügyfelek bankszámláira. Az összegek jótékony célokra is fordíthatók, az alkalmazás a felhasználói igények alapján újabb funkciókkal bővülhet.
A visszaváltó pontok száma elérte a 3700-at, és a MOHU arra törekszik, hogy 3 éven belül az italcsomagolások legalább 90 százalékát újrahasznosíthassák Magyarországon - tájékoztattak a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 14:00, vasárnap | Életmód
Cannes - Román film nyerte az Arany Pálmát, orosz rendezőé a Nagydíj
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
2026. Május 24. 11:00, vasárnap | Életmód
Pünkösd - Erdő Péter: a kegyelem mindannyiunk lelkében ott van
Isten pünkösdkor ajánlotta fel az egész világ számára azt a kegyelmet, ami mindannyiunk lelkében ott van, különösen azokéban, akik már Krisztushoz kapcsolódnak
2026. Május 23. 16:00, szombat | Életmód
Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat Gyimesbükkön
Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat a Bákó megyei Gyimesbükkön (Ghimes-Faget).
2026. Május 23. 13:00, szombat | Életmód
XIV. Leó: a mesterséges intelligencia fejlődése az emberi lét értelme hanyatlásához vezet
A mesterséges intelligencia fejlődésével az emberi létezés értelme hanyatlását éljük meg, ami nem technológiai, hanem antropológiai kihívásnak számít
