Hírek
2011. Szeptember 12. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Már a kenyér is túl sós?
Egy friss brit felmérés szerint az országban sütött kenyerek harmadában jóval több a só, mint az megengedhető lenne. Nagy meglepetésre a só szintje a legalacsonyabb a szupermarketek saját márkás termékeiben volt.
A felmérést a Campaign for Action on Salt and Health (CASH) nevű szervezet végezte el annak érdekében, hogy megvizsgálják, hogy a jövőre életbe lépő jogszabályoknak a kenyerek mekkora hányada felel meg jelenleg. A briteknél ugyanis jövőre 100 gramm kenyérben 1,1 gramm helyett már csak 1 gramm só lehet - írja a BBC.
Ezen a teszten azonban a kenyerek harmada nem ment át, ami véleményük szerint nagyon rossz arány. Leginkább az háborította fel a vizsgálatot végzőket, hogy néhány gyártó terméke még a jelenlegi szabályozásban meghatározott 1,1 grammos szintnél is több sót tartalmazott.
Az elmúlt időszakban a világ több részén is szigorú lépéseket tettek a sófogyasztás csökkentése érdekében - ez az ételízesítő ugyanis hozzájárulhat a magas vérnyomás, ezáltal a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásához is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
