Városlista
2025. október 12, vasárnap - Miksa

Hírek

2019. Június 28. 10:48, péntek | Külföld
Forrás: mti

Londoni elemzők: robusztus, de később lassulhat a közép-európai EU-gazdaságok növekedése

Londoni elemzők: robusztus, de később lassulhat a közép-európai EU-gazdaságok növekedése

Londoni pénzügyi elemzők szerint valószínűleg a második negyedévben is robusztus maradt a közép- és kelet-európai EU-gazdaságok növekedési lendülete,

de az euróövezeti problémák miatt ez a lendület az év második felében várhatóan lanyhulni kezd.

Az egyik legnagyobb londoni székhelyű globális pénzügyi-gazdasági elemzőház, a Capital Economics csütörtökön ismertetett tanulmányában közölte: az általa kidolgozott, GDP-súlyozással számolt összesített júniusi térségi gazdasági hangulatindex (ESI) arra vall, hogy a közép- és kelet-európai EU-gazdaságok átlagos éves növekedése a második negyedévben még mindig 4 százalék volt az első három hónapban mért 4,3 százalék után.

A ház Magyarországra, Csehországra, Szlovákiára, Lengyelországra, Horvátországra, Romániára, Bulgáriára és a balti köztársaságokra számítja ki saját súlyozott térségi ESI-indexét az Európai Bizottság havi adataiból levezetve.

A Capital Economics londoni elemzői közölték: úgy tűnik, hogy a legfontosabb euróövezeti kereskedelmi partnergazdaságok folytatódó gyengesége máris érezteti hatását a régió feldolgozószektorában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 08:27, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Telefonon beszélt Donald Trumppal az ukrán elnök

2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld

Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában

Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.

2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld

Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának

Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre