Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2016. Augusztus 22. 14:13, hétfő | Belföld
Forrás: mti.hu

Lezárult az országos szúnyoggyérítési program

Lezárult az országos szúnyoggyérítési program

Lezárult az idei nyári országos szúnyoggyérítési program - tájékoztatott a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn a honlapján.

A közlemény szerint 908 településen zajlottak munkálatok: 430 ezer hektáron légi kémiai, 320 ezer hektáron pedig földi kémiai módszerrel. A nagyobb, összefüggő lárvatenyészőhelyeket több mint 15 ezer hektáron kezelték biológiai módszerrel, ezzel is csökkentve a szúnyogok utánpótlását.
A program tizedik, utolsó hetében 189 településen, 73 ezer hektáron gyérítették a vérszívókat. Az elmúlt héten a Szigetközben, a Tisza-tónál, a Dráva mentén, Baranya, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok és Komárom-Esztergom megye térségében, valamint Budapesten voltak jelentős kiterjedésű légi, illetve földi kémiai kezelések.
A legtöbb beavatkozásra a tíz hét alatt Győr-Moson-Sopron megyében, a Szigetköz térségében volt szükség az extrém szúnyoginvázió miatt. A területek többségén két-három kezelés történt, a turisztikai szempontból kiemelt térségekben, például a nagyobb tavaknál átlagosan négyszer kellett beavatkozniuk a szúnyogirtóknak.
A csapadékos tavaszi és nyári időjárás miatt az elmúlt két hónapban jóval több szúnyog kelt ki, mint tavaly. A katasztrófavédelem folyamatosan fogadta az állampolgároktól és a települési önkormányzatoktól érkező gyérítési kérelmeket. A kérések 80 százaléka megalapozott volt, így azokon a területeken is a katasztrófavédelem csökkentette központilag a szúnyogok számát - tartalmazza az OKF közleménye.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -