Hírek
2012. Március 07. 13:10, szerda |
Helyi önkormányzati
Forrás: vehir
Lengyelországi delegáció járt Veszprémben
Veszprém megye és a lengyelországi Tarnow városa több évtizedes testvérkapcsolatokat ápolnak, amely tovább erősödött a napokban.
A Jendrassik-Venesz Szakképző Iskolában látogató tanügyi delegációnak az a két lengyel iskolaigazgató volt a tagja, akik odahaza egyúttal a Tarnowi Magyarbarátok Egyesületének is vezetői. Krzystof Kolaczynski az Ipari Gimnázium és Szakiskolából, mígAndrzej Kot a Sporttagozatos Iskolaegyüttesből érkezett.
A tárgyalások témája az oktatási és kulturális keretekben a diákok és tanárok együttműködése volt. Erre jó lehetőséget teremtenek a Leonardo Mobilitás és a Comenius uniós projektek, melyeket nemzeti pályázatok útján finanszíroz az Európai Unió.
A Jendrassik-Venesz Szakképző Iskolában a most induló együttműködést angol munkanyelven tervezik megvalósítani, így a szakmai és kulturális ismeretek mellett a diákok nyelvtudása is gyarapodik majd. A tervek szerint az iskola tanárai ősszel Tarnow-ban előkészítő látogatáson pontosítják a projektterveket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld
Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén
A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport
Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót
A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,
