Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2019. November 11. 09:51, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kuruzslásért elítéltek egy nőt és élettársát

Kuruzslásért elítéltek egy nőt és élettársát

Jogosulatlanul végzett zsírbontó kezelések miatt pénzbüntetésre ítélt a bíróság nem jogerősen egy nőt és élettársát – közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

A közlemény szerint a 40 éves – orvosi végzettséggel nem rendelkező – nő rendszeresen végzett zsírbontó kezeléseket, amelyekre csak szakorvos lett volna jogosult. Ráadásul olyan kozmetikai termékeket fecskendezett bőr alá, amelyek csak külsőleg lettek volna alkalmazhatók.

A nő az interneten hirdette a szolgáltatást, majd a hirdetésre jelentkező, fogyni vágyó pácienseket egy újpesti lakásban kezelte, élettársa segítsége mellett. Az ügyfeleket a 45 éves férfi fogadta – akit az ügyészség bűnsegédként vádolt –, ő tájékoztatta a jelentkezőket a kezelésekről, és adminisztratív feladatokat is ellátott.

Két év alatt, 2015-től 2017 júniusáig a vádlott tizenhat emberen – elsősorban nőkön – végzett kezeléseket. A szolgáltatásért az ügyfelek – az alkalmak számától is függően – 10 ezer és 70 ezer forint közötti összeget fizettek.

A Budapesti IV. és XV. Kerületi Bíróság kuruzslás vétségében bűnösnek mondta ki a vádlottakat: a nőt 525 ezer, a férfit 240 ezer forint pénzbüntetésre ítélte.

Az ítélet nem jogerős, az ügyészség súlyosabb pénzbüntetések kiszabása, a védelem felmentés érdekében fellebbezett – áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el