Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2024. Július 03. 08:06, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Kreml: Moszkva semmit sem vár a magyar kormányfő kijevi látogatásától

Kreml: Moszkva semmit sem vár a magyar kormányfő kijevi látogatásától

A Kreml nem vár semmit Orbán Viktor magyar miniszterelnök kijevi látogatásától, de nem is dolga azt kommentálni - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő kedden újságíróknak.

"Nem várunk semmit (a látogatástól), ezt valószínűleg nem nekünk kell kommentálni" - mondta Peszkov a vonatkozó kérdésre válaszolva.

"Világos, hogy Magyarországnak, amely a jelenlegi időszakra átvette az Európai Unió elnökségét, el kell látnia feladatkörét. Tehát adott esetben, úgy gondolom, a brüsszeli érdekekkel összefüggésben álló feladatok lesznek túlsúlyban, nem pedig azok, amelyek Magyarország nemzeti érdekeivel kapcsolatosak" - tette hozzá.

Peszkov hangot adott álláspontjának, miszerint "Orbán olyan politikusként ismert, aki képes nagyon keményen védelmezni országának érdekeit".

Kijelentette, hogy a magyar kormány nem tárgyalt előzetesen Orbán Viktor kijevi útjáról az orosz féllel.

"Nem, nem volt ilyen" - felelt arra a kérdésre, hogy volt-e kapcsolatfelvétel a két ország vezetése között a látogatással kapcsolatban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Felszólította Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően

Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.