Hírek
2018. Június 03. 15:30, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Kölcsön kocsival érkezett, lopott dolgokkal távozott

Több rendbeli lopás miatt emelt vádat azzal a 47 éves monori férfival szemben a Kaposvári Járási és Nyomozó Ügyészség. A vádlott Kaposváron több családi házba betört.
A többszörösen büntetett előéletű vádlott tavaly októberi szabadulása után újabb bűncselekményeket követett el Monoron, mely miatt elfogatóparancsot bocsátottak ki vele szemben. Miután a vádlott erről tudomást szerzett előbb egy Kaposvár környéki faluban, majd egy kaposvári garázsban rejtőzött el, utóbbi helyen tartotta fia élettársa az autóját. A vádlott februárban és márciusban kölcsön kérte a kocsit, mivel az volt célja, hogy azzal jár majd betörni, de erről a tulajdonosnak nem számolt be.
A vádlott ebben az időszakban öt családi házba tört be úgy, hogy az ingatlanok közelében leparkolt, majd feszítővassal a bejárati ajtót vagy valamelyik ablakot feltörte, és készpénzt, ékszereket, karórákat, illetve könnyen mozdítható és értékesíthető műszaki cikkeket lopott el. Előfordult, hogy az egyik családi házból két nagyméretű televíziót és egy házimozirendszert vett el több mint 300 ezer forint értékben, de a legkisebb zsákmánya is majd 40 ezer forint körüli értéket tett ki.
A vádlott a lopott dolgokat zálogházakban, illetve az interneten keresztül értékesítette, azonban a rendőrök több vevőt is felderítettek, a dolgokat lefoglalták, majd visszaadták eredeti tulajdonosuknak.
Az ügyészség az előzetes letartóztatásban lévő, korábbi elítélései miatt többszörös visszaesőnek minősülő vádlottal szemben fegyház fokozatú szabadságvesztés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta, valamint indítványt tett arra is, hogy a bíróság a vádlottat a közúti járművezetéstől tiltsa el, mivel a bűncselekmények elkövetéséhez járművet használt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása
Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon