Hírek
2025. Március 23. 09:27, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Kocsis Máté: talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát
A Fidesz frakcióvezetője szerint a USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát, és ideje lenne ezt a szabályt is meghozni.
Kocsis Máté szombat délelőtt a Facebook-oldalán azt írta: egyre több tény derül ki arról a nemzetközi korrupciós hálózatról, amely Magyarországon is pénzért vásárolt politikusokat, újságírókat, aktivistákat és médiafelületeket.
Hozzátette, az új amerikai kormány által kiborított USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, ezer és ezer csatornán keresztül finanszírozták az adófizetők pénzéből a szélsőséges liberális ideológiát terjesztőket, és azokat, akik kormányellenes tevékenységet végeztek.
"Ne szépítsük: külföldi pénzből érvényesítették itthon más államok politikai és ideológiai érdekeit, illetve külföldi pénzből befolyásolták a közvéleményt vállalatok és tőkéscsoportok gazdasági érdekei mentén"
- fogalmazott Kocsis Máté.
Közölte: durva beavatkozások ezek Magyarország belügyeibe, ezért talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát. "Ideje lenne ezt a szabályt is meghozni" - zárul a kormánypárti politikus bejegyzése.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 27. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Nagydíj - Kapitány István: a Forma-1 autóiban ott lesz a magyar mérnökök tudása is
2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld
Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki
Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld
OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament
A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.
