Hírek
2022. Február 24. 12:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: mti
Kezdődik a mohácsi busójárás
Gyermek néptánccsoportok és busócsoportok bemutatóival, farsangi felvonulással kezdődik meg csütörtökön délután a mohácsi busójárás,
amelyen keretében hat napon át 64 busócsoport minden eddiginél több, 2000 maskarása űzi a telet a Duna-parti városban.
Az ország egyik legnagyobb hagyományőrző eseményét tizenöt helyszínen csaknem másfél száz programmal rendezik meg február 24. és március 1. között.
Csütörtökön délután kettő órakor kezdődnek az események: a busójárás nyitórendezvényét a Széchenyi téri színpadon tartják kisiskolások és óvodások bemutatkozásával, polgármesteri köszöntővel, majd gyermek néptánccsoportok és busócsoportok lépnek a deszkákra.
Ezt követően gyermek maskarások, kisbusók farsangolnak a város utcáin és terein, az érdeklődők busójárási eszközöket tekinthetnek meg, bemutatkozik a Klepetalo busócsoport és táncházat is rendeznek, emellett megnyitják a mohácsi busójárásról és a bajai maszkajárásról szóló időszaki kiállítást a Kanizsai Dorottya Múzeumban.
A híres népszokás leglátványosabb programjait a tradíciónak megfelelően az idén is farsangvasárnapon tartják meg. A busók így február 27-én kelnek át csónakkal a Dunán, vonulnak fel a belvárosban, teszik vízre a farsangi koporsót, avatnak új busókat és gyújtanak hatalmas máglyát a város főterén.
Az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete, az UNESCO első magyarországi elemként vette fel az emberiség szellemi kulturális örökségének reprezentatív listájára a busójárást 2009-ben.
A népszokás idei részletes programjairól, a helyszínek megközelítéséről, parkolási információkról a www.mohacsibusojaras.hu oldalon és a rendezvény hivatalos közösségi oldalán olvashatóak további részletek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
2025. November 26. 07:32, szerda | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország olyan katonai erőt épít, amely lehetővé teszi az ország határainak fegyveres védelmét
2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el
