Hírek
2013. Május 11. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu
Kevesebb autót, de több pénzt akar a Ferrari
A tavalyi év a Ferrari történelmének legnagyobb darabszámú eladását hozta. Az olasz márka célja azonban nem a tömegek megfogása, így legújabb interjújában a márkafőnök más utat jelölt ki a nyereségesség fokozására. Luca di Montezemolo a napokban beszélt a tervekről.
Már idén is kevesebb kocsit kívánnak eladni, mint a 7318 eladást produkáló tavalyi esztendőben, viszont összességében többet szeretnének keresni rajtuk. Így megőrizhető marad a márka exkluzivitása, amelyért a vásárlók hajlandók a busásabb árat megfizetni. „A Ferrarival egy álmot vásárolnak ügyfeleink, akiket biztosítani kell afelől, hogy ezt az álmot megőrizzük” – mondta Montezemolo.
„Ennek megfelelően lelassítjuk a gyártást. Az elmúlt évek növekedését a feltörekvő piacok hozták. Alapvető célunk az exkluzivitás megőrzése. Kevesebbet gyártunk, megőrizve a gépkocsik piacra jutásának eddigi iramát, ezzel megőrizve a használt modelljeink értékét is.” Hogy mik a konkrét célok? Montezemolo elmondása szerint 2013-ban kevesebb mint 7000 új autó kulcsától válnak meg, amelyhez még jön a LaFerrari 499-es darabszáma, vagyis lényegi csökkentést nem terveznek, a cél inkább csak a status quo fenntartása. A Ferrari vezére a jövőbeli tervekről is beszélt. „Ha valaki négyajtós szedánt vagy SUV-t keres, a Maseratinál megtalálja. Nem fogunk eltérni a jelenlegi csapásiránytól.” Állítása jogos, a Maserati ugyanis a termékportfólió erőteljes bővítésébe kezdett, még jobban felkészülve arra, hogy magához vonzza a Ferrarinál többre, ám mégis kevesebbre vágyó vásárlókat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
