Városlista
2023. szeptember 25, hétfő - Eufrozina

Hírek

2022. November 19. 09:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Ketten támadtak a sétáló férfira

Ketten támadtak a sétáló férfira

A súlyos testi sértés bűntette és garázdaság bűntette miatt indult ügyben az Esztergomi Járási Ügyészség a vádiratban végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott azzal a két férfival szemben, akik egy, a söröző előtt elhaladó gyalogost súlyosan bántalmaztak.

A vádirat szerint 2020. október 4-én az esztergom-kertvárosi söröző előtt együtt italozott a két elkövető, akik sörösüvegeket dobtak az arra sétáló sértett felé. Ezután az egyik férfi a sértettet többször megütötte, és megrúgta, miközben ehhez a kabátját is levetette. A másik férfi letört egy faágat, és azzal testszerte ütlegelte sértettet.

Arra érkezett egy férfi személygépkocsival, aki rákiabált az elkövetőkre, azonban az elkövetők ezután is folytatták a sértett ütlegelését, ezért a gépkocsival érkező férfi magához vett egy asztallábat azért, hogy a sértett védelmére kelljen. Az elkövetők egyike ekkor egy alkalommal a kezében lévő faággal a fején megütötte őt. A földre került férfit az egyik elkövető kétszer ököllel megütött.

Az elsőként megtámadott sértettnek az elkövetők testszerte zúzódásokat, horzsolásokat okoztak, valamint eltörték az orsócsontját és a kézközépcsontját, amelyek gyógytartama 8 hét.

Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy az Esztergomi Járásbíróság mindkét férfit végrehajtandó börtönbüntetésre és közügyektől eltiltásra ítélje.

Az esetről készült felvétel itt tekinthető meg.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Szeptember 25. 15:50, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: ellentétes a kontinens érdekeivel, hogy Brüsszel leválasztja Európát az orosz energiahordozókról

Ellentétes a kontinens érdekeivel, hogy Brüsszel leválasztja Európát az orosz energiahordozókról - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlés őszi ülésszakának első napján.

2023. Szeptember 25. 15:49, hétfő | Belföld

A globális minimumadóról egyeztet Varga Mihály magyarországi vállalatvezetőkkel

Egyeztetést kezdeményez Varga Mihály pénzügyminiszter a globális minimumadóról szóló uniós irányelv hazai átültetéséről magyarországi nagyvállalatok vezetőivel - közölte a Pénzügyminisztérium (PM) hétfőn az MTI-vel.

2023. Szeptember 25. 09:29, hétfő | Belföld

A Mészáros Autó Javító Kft. javítja ezentúl a mentőautókat

Mészáros Lőrinc autójavítója szerelheti a mentőautókat a következő négy évben, évi egy, összesen négymilliárd forintért, derül ki az Elektronikus Közbeszerzési Rendszeren közzétett hirdetményből.

2023. Szeptember 25. 08:50, hétfő | Belföld

559.100 Ft a bruttó átlagkereset

2023 júliusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 559 100, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 385 600 forint volt.