Városlista
2025. október 12, vasárnap - Miksa

Hírek

2019. November 30. 11:50, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem

Kétszer annyi a lakástűz advent időszakában

Kétszer annyi a lakástűz advent időszakában

Advent idején kétszer annyi lakás gyullad ki, mint az év más időszakaiban, pedig kis odafigyeléssel megelőzhetők lennének ezek a tüzek

- közölte Mukics Dániel, BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője pénteken az MTI-vel.

Naponta átlagosan tizenöt lakástűzhöz riasztják a tűzoltókat, de télen ez a szám a duplájára emelkedik, vagyis csaknem 45 percenként kigyullad egy lakás - áll a közleményben.

Leggyakrabban a nyílt láng - gyertyák, mécsesek - használata okoz lakástüzet, ezeket tűzálló gyertyaalátéteket használatával lehet megelőzni. Szintén sok tüzet okoz az elektromos eszközök zárlata, a hálózat túlterhelése, így érdemes figyelni a fényfüzérek minőségére is.

Idén eddig 5800 lakástűzhöz riasztották a katasztrófavédelem tűzoltóegységeit Magyarországon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld

Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.

2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen

A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.

2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld

Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is

Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre