Hírek
2015. Június 16. 07:16, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Két helyen lesz időközi polgármester-választás vasárnap
Két településen tartanak vasárnap időközi polgármester-választást: a Zala megyei Hottó és a Nógrád megyei Zabar választói szavaznak az új településvezetőről.
A Zala megyei Hottó községben azért kellett időközi önkormányzati választást kiírni, mert a község tavaly októberben megválasztott vezetője, Vincze Ferenc (független) március 18-ával lemondott. A posztra a helyi választási bizottság egyetlen jelöltet vett nyilvántartásba, a lemondott Vincze Ferencet.
A Nógrád megyei Zabar községben azért lesz választás, mert az októberben megválasztott településvezető, Nagy Tamás (Fidesz-KDNP) március 14-én elhunyt.
Vasárnap egy települési nemzetiségi választást is tartottak volna, azonban a voksolás jelölt hiányában elmarad, így a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Felsődobsza roma választói a legközelebb a következő nemzetiségi választáskor, 2019-ben szavazhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
