Városlista
2025. február 18, kedd - Bernadett

Hírek

2023. Október 18. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Karácsony Gergely: Budapesten nincs helye terrorizmust támogató demonstrációnak

Karácsony Gergely: Budapesten nincs helye terrorizmust támogató demonstrációnak

Budapesten nincs és nem is lesz helye a terrorizmust, így az izraeli vérontásért felelős Hamászt támogató bármiféle demonstrációnak - közölte a főpolgármester a Facebook-oldalán kedden.

Karácsony Gergely bejegyzéséből kiderül, hogy hétfőn egyeztettek Terdik Tamás budapesti rendőrfőkapitánnyal, és megerősítették, hogy ez közös álláspontjuk.

"Ez nem vitakérdés, nem mérlegelés kérdése, ez meggyőződés. Budapest nemet mond a terrorra, nemet mond a terrort bármilyen módon relativizálni akaróknak is" - fogalmazott a főpolgármester.

Azt is írta, hogy a józsefvárosi közbiztonság erősítése egyértelműen az állam, a rendőrség feladata, illetve, hogy a rendőrfőkapitánnyal folytatott egyeztetésén a sebességmérő kamerák kihelyezéséről is szó esett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 18. 08:02, kedd | Belföld

Még egy hónapig lehet igényelni papíralapú szja-bevallási tervezet postázását

Március 17-éig még lehet igényelni papíralapú szja-bevallási tervezet postázását, bár ennek népszerűsége évről évre csökken - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.

2025. Február 18. 07:59, kedd | Belföld

Gyakrabban üríti a szelektív kukákat a MOHU

2025. Február 18. 07:58, kedd | Belföld

Lázár János: október végéig ki kell javítani az M30-as autópálya megsérült szakaszát

Október végéig ki kell javítani az M30-as autópálya megsérült szakaszát, és vissza kell adni a forgalomnak - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter Szikszón, egy lakossági fórumon hétfőn.

2025. Február 18. 07:57, kedd | Belföld

Hétfő estétől elrendelték a vörös kódot a hideg idő miatt

Fülöp Attila, a Belügyminisztérium (BM) gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára a HungaroMet előrejelzését figyelembe véve hétfőn este nyolc órától péntekig elrendelte a vörös kódot - közölte a tárca az MTI-vel.