Hírek
2012. Június 29. 05:00, péntek |
Kék hírek
Forrás: MTI
Jogerősen négy év börtönt kapott az erőszakoskodó tapolcai beteghordó
Jogerősen négy év börtönbüntetésre ítélte a Veszprémi Törvényszék csütörtökön azt a beteghordót, aki egy akaratnyilvánításra képtelen nővel létesített szexuális kapcsolatot.
Kovács Ferencet gyógykezelése alatt álló személy sérelmére elkövetett erőszakos közösülés bűntette miatt korábban az elsőfokú bíróság hat év börtönbüntetésre ítélte.
A Veszprémi Törvényszéken a Dülkné Pintér Zsuzsanna vezette büntetőtanács megváltoztatta a bűncselekmény minősítését, erőszakos közösülést állapított meg (nem a minősített esetét), és mérsékelte a csaknem hatvanéves férfi büntetését négy év börtönre. A bűncselekményt ugyanis a vádlott már nem szolgálatban, hanem civilben követte el - magyarázta Dülkné Pintér Zsuzsanna, aki a törvényszék szóvivője is.
Felidézte: Kovács Ferenc tavaly májusban a tapolcai kórházban egy orvosi vizsgálat során ismerkedett meg a gyengeelméjűségben szenvedő nővel, és az eset után azzal védekezett, hogy a nő volt a kezdeményező.
Amikor szexuális kapcsolatba léptek, a beteghordó már befejezte aznapi munkáját, és átöltözött. Ezután visszament a kórterembe, és elhívta sétálni a negyven év körüli nőt, aki rendkívüli módon befolyásolható, önálló életvitelre alkalmatlan - hangsúlyozta a bíró.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 12:00, szombat | Kék hírek
Letartóztattak egy doktornőt, aki megölhetett egy embert a Szent János Kórházban
A Tények információi szerint emberölés történhetett a Szent János Kórházban, az ügyben egy 32 éves orvosnőt gyanúsítanak
2026. Július 10. 12:00, péntek | Kék hírek
Ügyészség: terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntette miatt indult nyomozás Szakács István ellen
2026. Július 09. 07:00, csütörtök | Kék hírek
BM: az ismert aktivistával szembeni ügyben a rendőrség az ügyészséggel egyeztetve járt el
Az ismert aktivistával szembeni ügyben a nyomozóhatóság valamennyi érdemi eljárási cselekményt az ügyészséggel egyeztetve hajtott végre - tájékoztatta a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-t.
