Hírek
2022. November 25. 07:38, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték Szilágyi István fiát a színművész megölése miatt

Helybenhagyta az elsőfokú bíróság döntését és jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte a Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön azt a férfit, aki 2000 májusában kalapáccsal agyonverte édesapját. A bírósági közlemény nem nevezte meg, de az áldozat Szilágyi István színművész.
Az ítélőtábla honlapján olvasható közlemény szerint a rendszeresen italozó és pszichiátriai kezelés alatt álló vádlott korábban több alkalommal bántalmazta a vele egy házban élő édesapját, majd 2020. május 3-án egy kalapáccsal többször fejbe verte, megtaposta a férfit, aki a helyszínen meghalt.
A vádlottat különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes ember sérelmére elkövetett emberölés miatt ítélték első fokon életfogytig tartó fegyházbüntetésre. A bíróság egyúttal elrendelte a vádlottal szemben korábban kiszabott, 2 év, 3 évre felfüggesztett börtönbüntetés végrehajtását is.
Az elsőfokú ítélet ellen a vádlott és védője is felmentésért fellebbezett.
Az ítélőtábla felülbírálatában nem találta alaposnak a vádlottnak azt a védekezését, hogy jogos védelmi helyzetben cselekedett, mert édesanyja egyértelműen arról számolt be: a fia nekiesett az édesapjának, brutálisan bántalmazta, többször fejére sújtott a kalapáccsal, és a mellkasára is többször ráugrott.
A vádlott ugyan pszichiátriai kezelés alatt állt, de az igazságügyi elmeorvos szakértői vélemény szerint személyiségzavara a beszámítási képességét nem befolyásolta - írták.
Tudatták: az elsőfokú bíróság feltárta a büntetés kiszabása során irányadó tényezőket és azok helyes mérlegelésével törvényes büntetést szabott ki.
Jelentős súlyosító körülmény volt az ügyben - tették hozzá -, hogy "a vádlott élet elleni cselekménye többszörösen is súlyosabban minősült", ráadásul tettét korábban szintén édesapja bántalmazásáért kirótt felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt követte el.
Az MTI a bűncselekmény napján számolt be a gyilkosságról, másnap, 2020. május 4-én Ibolya Tibor fővárosi főügyész adott tájékoztatást arról, hogy indítványozzák annak a férfinak a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint végzett országosan elismert színész édesapjával.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2023. Szeptember 28. 13:15, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: novemberben közel fél havi nyugdíjjal többet visz a postás
Nyugdíj-kiegészítést fizet a kormány, novemberben átlagosan közel fél havi nyugdíjjal többet visz a postás az időseknek - jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
2023. Szeptember 28. 13:14, csütörtök | Belföld
MNB-igazgató: év végére 7-8 százalék közé lassul az infláció
2023. Szeptember 28. 10:02, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor hamarosan bejelentést tesz
A miniszterelnök facebook posztjából egyelőre csak annyi derül ki, hogy a kormány döntött. Hogy miről, azt hamarosan megtudjuk.
2023. Szeptember 28. 09:57, csütörtök | Belföld
Több mint ezer gyermekkel kevesebb született idén, mint tavaly
Az előzetes adatok szerint 2023 augusztusában 7695 gyermek született, és 9504 ember halt meg. 2022 augusztusához képest a születések száma 5,3, a halálozásoké 11, a házasságkötéseké pedig 17 százalékkal csökkent.