Városlista
2025. október 12, vasárnap - Miksa

Hírek

2012. Március 27. 07:09, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Újabb két holttestet hoztak felszínre

Újabb két holttestet hoztak felszínre

Újabb két áldozat holttestét hozták a felszínre a Costa Concordia roncsából hétfőn – közölték az olasz hatóságok.

A holttestekre a múlt hónapban bukkantak rá a szerencsétlenül járt óceánjáróban, az áldozatok nemzetisége és személyazonossága egyelőre nem ismert. További három holttest vár kiemelésre a roncs belsejében, míg két áldozatot egyelőre nem találtak meg.

A 290 méteres luxushajó január 13-án éjjel futott zátonyra Giglio szigeténél, a Tirrén-tengeren. A balesetben a fedélzeten tartózkodó 4229 emberből 32 vesztette életét, köztük egy magyar állampolgár is.

A baleset óta a Costa Concordia oldalára dőlve, félig elmerülve rostokol a sziget partjaitól nem messze. A hajóroncs kiemelése és elszállítása akár 12 hónapot is igénybe vehet.

Szombatra virradóra végeztek az üzemanyag kiszivattyúzásával az óceánjáró roncsából, felszámolva ezzel egy természeti katasztrófa veszélyét – közölte a cég szóvivője pénteken.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 08:27, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Telefonon beszélt Donald Trumppal az ukrán elnök

2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld

Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában

Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.

2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld

Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának

Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre