Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2011. Július 12. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Újabb csapás a devizahitelesekre - 231 forinton a svájci frank

Újabb csapás a devizahitelesekre - 231 forinton a svájci frank

Kiütötték a svájci frankot kedd reggel, soha nem látott szintre kerültek a jegyzések a forinttal szemben , már a 230-as szintet is áttörték.

Az éjszakai órákban tovább romlott a nemzetközi befektetői hangulat, amely azt eredményezte, hogy ma reggel új történelmi mélypontról kezdi tehát a forint a svájci frankkal szemben a napot. Az alpesi deviza az euróval szemben már az 1,1650-es szint alatt jár.

A svájci frank izmosodása az eurozónát fenyegető hitelválsággal kapcsolatos aggodalmaknak tudható be, amelyek elérték Olaszországot és Spanyolországot is, no és a görög sztorinak is újabb és újabb fejleményei vannak, de a befektetők céltábláján most Olaszország került a fő helyre.

Az a hír sem nyugtatta meg a kedélyeket, hogy az eurózóna pénzügyminiszterei esetleg megengednék, hogy az eurózóna jelenlegi pénzügyi mentőkerete a bajban lévő periféria országok államadósságából vásárolhasson, vagy hitelt nyújthasson nekik-írta a portfolio.hu. Tegnap késő este Jean-Claude Juncker, az eurozóna pénzügyminiszteri csoportjának, az Eurogroup-nak vezetője bejelentette, az uniós vezetők elkötelezettek az euró stabilitásának megőrzése érdekében, és készek lépéseket tenni az Európai Pénzügyi Stabilizációs Eszköz jelentős átalakításával, az ír, a görög és a portugál hitel futamidejének meghosszabbításával és a kamatok csökkentésével is. Olaszországról a közlemény nem tett említést.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld

A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt

Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.

2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld

A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány

A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is