Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2015. Július 29. 07:15, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Iszlám Állam - Hátizsákos robbantás kísérletével vádolnak egy floridai férfit

Iszlám Állam - Hátizsákos robbantás kísérletével vádolnak egy floridai férfit

Tömeges halált okozó fegyver használatának kísérlete miatt emeltek vádat egy floridai férfi ellen, aki azt tervezte, hogy hátizsákba rejtett pokolgépet robbant fel Key West egyik nyilvános strandján.

Jelentette be kedden az amerikai igazságügyi minisztérium.
A 23 éves, Almlak Benitez néven is ismert Harlem Suarezt az ügyészség szerint az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet ihlette a merényletre. Suarezt hétfőn vették őrizetbe és kedden ismertették vele a vádat a bíróságon.

A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) áprilisban figyelt fel a vádlottnak az IÁ-t a közösségi médiában dicsőítő bejegyzéseire. A hatóság egyik informátora ezután kapcsolatba lépett Suarezzel, aki közölte vele, hogy terrorcselekményt kíván végrehajtani az Egyesült Államok területén.

Suarez a Facebookon kért útbaigazítást a szöges bomba elkészítéséhez, amelyet az elképzelése szerint mobiltelefonnal hozott volna működésbe. A merényletre készülő fiatalembert akkor fogták el, amikor az informátortól kézhez vett egy, az FBI által megszerkesztett, ártalmatlan robbanószerkezetet.

Az Egyesült Államokban az elmúlt hónapokban több olyan fiatalt vettek őrizetbe, akik merénylettel igyekeztek kifejezni támogatásuk az az IÁ-nak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld

Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke

Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.

2026. Május 25. 12:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: \"Rendezett és konstruktív\" egyeztetések zajlanak

\"Rendezett és konstruktív\" módon haladnak az egyeztetések az Egyesült Államok és Irán között a konfliktus lezárásáról - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.