Hírek
2018. Május 22. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Ismét elfogtak egy olasz kutyacsempészt Zalában
Harmincegy kölyökkutyát zsúfolt egy személyautó csomagtartójába egy olasz férfi, aki ellen állatkínzás miatt indult eljárás Zalában - közölte a rendőrség honlapján hétfőn a megyei rendőr-főkapitányság.
A járőrök szombat reggel, az M70-es autóút csörnyeföldei pihenőjénél ellenőrizték az olasz rendszámú személyautót, melynek csomagterében több tucat kiskutyát találtak. A kutyáknak nem volt egyedi jelölése és az olasz férfi az állategészségügyi kiskönyveket sem tudta bemutatni.
Az olasz férfi a Magyarországon vásárolt állatokat ivóvíz és élelem nélkül szállította. A rendőrök megítélése szerint ha ilyen körülmények között viszik tovább a kölyökkutyákat, akkor károsodhatott volna az egészségük.
A hatósági állatorvos vizsgálata alátámasztotta az állatkínzás bűncselekményének gyanúját, ezért a rendőrök a kutyákat lefoglalták, majd átadták egy állatvédő szervezetnek.
A 41 éves olasz sofőr ellen állatkínzás megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
