Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2019. November 13. 16:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ipari hasznosulása is van az első magyar műholdnak

Ipari hasznosulása is van az első magyar műholdnak

Magyarország nemcsak képes önállóan megépíteni egy teljes műholdat, hanem annak ipari hasznosulását is meg tudja találni

- mondta Horváth Gyula, az első magyar műhold, a MASAT-1 fejlesztője, és az erre a technológiára alapuló C3S Elektronikai Fejlesztő Kft. ügyvezetője szerdán az M1-en.

Az Év Üzletembere díjjal múlt csütörtökön elismert fejlesztő hozzátette: jelenleg már olyan, a világ vezető, űripari tevékenységet végző szervezeteinek fejlesztenek műholdakat, mint az Európai Űrügynökség.

Hangsúlyozta: a cégét rendszeresen megtalálják ipari szereplők, amelyek olyan kihívásokkal küzdenek, amelyekre a magyar megoldások segítséget tudnak nyújtani.

Emlékeztetett: 2012-ben indították útnak a MASAT-1 műholdat, amely mindössze egy liter térfogatú és egy kilogramm tömegű, és teljes műhold-funkcionalitással rendelkezik.

A műsorban elhangzott, hogy az Az Év Üzletembere program közel másfél évtizede mutat be olyan hazai üzletembereket, akik sikereikkel előremutató gazdasági és társadalmi változásokat érnek el. Az idei versenyen a bírálóbizottság azokat a vállalkozókat kereste, akik egyedi és innovatív megoldásaikkal készek magasabb szintre emelni vállalkozásaikat, miközben felelősséget vállalnak cégük társadalmi és környezeti hatása iránt.

Címkék: űr, űrkutatás, műhold

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.