Hírek
2011. November 30. 07:30, szerda |
Belföld
Forrás: Stop.hu
Illangó lányok a vizek mellől

Utolsó állomásához érkezik december 2-án a Folkbeats népzenei és világzenei tehetségkutató verseny szervezői által indított lemezbemutató koncertsorozat az Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtérben.
Ezúttal a Drum And Folk és az Illangó debütáló albumait ismerheti meg a nagyérdemű.
A 2010-ben, Kecskeméten alakult Drum And Folk kísérletezik, és ismeretlen vizekre merészkedik, hogy felfedezzen egy új világot. Az érdekes zenei kísérlet egy dinamikus, ötletes, szórakoztató világzene egy gyönyörű hangú énekesnővel fölturbózva.
A muzsikusok célja, hogy közelebb hozzák a népzenét a fiatal generációhoz, ezért az autentikus magyar dallamokat modern világzenei köntösbe öltöztetve, a zenei műfajok sokszínű keverékét hozták létre. A dalokban, felcsendülnek a reggae, drum and bass, funky, rock, jazz és blues-os elemek is.
Az Illangó nem más, mint három magyar lány a Duna, a Tisza és a Balaton mellől, akik nem csak horgászni tudnak. Az énekesnők külön-külön is több népzenei versenyen szerepeltek sikerrel, és válogatáslemezeken is hallhatók.
Együttesüket a barátság és a közös érdeklődés hozta össze, 2008 tavaszán alakultak. Elsősorban a vokális magyar népzenéből merítenek, de szívesen válogatnak különböző nemzetek, nemzetiségek (például ruszin, szlovák, lengyel) népdalanyagából is. A vidám, vicces, néha szomorú népdalok elementáris erővel, hitelesen és mély átérzéssel szólalnak meg előadásukban. Debütáló lemezükön hegedű, brácsa, bőgő és cimbalom is kíséri őket.
A lányok szeretnék a népzenét közelebb vinni az emberekhez, bebizonyítva, hogy az egy közös nyelv, és mindenki számára elérhető érték, a mindennapjainkban is éltethető kincs. Fiatalok, szépek, okosak, tehetségesek, szerények, fontos számukra az autentikus népzene minél szélesebb körű megismertetése, s a kisugárzásukat sem kölcsönbe kapták.
A 7 órától induló lemezbemutató koncertek vendége Pál István 'Szalonna' és a Ba-Ra-Ka zenekar. További hír, hogy megjelent a teljes Folkbeats népzenei és világzenei albumsorozat, amely a helyszínen megvásárolható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld
A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron
A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.
2025. Július 11. 09:11, péntek | Belföld
Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt
A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte mérséklődött, nagy területen meg is szűnt, felfrissült a vegetáció - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Július 11. 09:07, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Audi számunkra szívügy
Az Audi számunkra szívügy - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a német óriásvállalat győri járműgyárának csütörtöki termelésindító ünnepségén.
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.