Hírek
2013. Június 26. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Hiperérzékeny bőrű csecsemő: még simogatni sem szabad

Annyira érzékeny és sérülékeny egy brit csecsemő bőre, hogy a szülei még csak nem is simogathatják öt hónapos lánykájukat.
A manchesteri gyermek bőre állandóan felhólyagzik, mert Epidermolysis Bullosa betegségtől szenved, amely gyógyíthatatlan. Ráadásul heves fájdalommal jár a bőrfelület sérülése, így aztán a gyermeknek öltöztetése, fürdetése előtt mindig fájdalomcsillapítót kell beadni.
"Egyszerűen nem lehetünk túl óvatosak" - idézte a 34 éves anyát, Kerry Quinnt a The Daily Telegraph című brit lap.
Az öltöztetés rendkívül finom mozdulatsort igényel: a ruhácskákat a szülők kifordítják, mielőtt lányukra adják, hogy a súrlódást minimálisra korlátozzák.
A lány lábait születésekor egyáltalán nem borította bőr, az orvosok pedig első pillantásra azt hitték, hogy hatalmas anyajegyeket látnak. Utána fertőzésre gyanakodtak, mígnem arra jutottak, hogy a csecsemőnek Epidermolysis Bullosa betegsége van, amely genetikai eredetű és ritka, de messze nem egyedi: Nagy-Britanniában mintegy ötezren szenvednek tőle, az egész világon pedig félmillióan. A kór lényege, hogy hiányzik az a fehérje, amely a bőr két fő rétegét összetartja, emiatt azután minden mozdulat, amely súrlódással jár, elválasztja a két réteget egymástól és kiütések, hólyagok támadnak köztük. Mindennek tetejébe a gyermek esetében rendkívül nagy a kockázata annak, hogy tizenéves korára bőrrák támadja meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld
Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben
Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld
Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket
A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.
2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.