Hírek
2022. Augusztus 15. 14:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixmtiabay
Halálos lakástűz nyomaira bukkantak a baranyai Kétújfalun
Lakástűzben meghalt egy idős ember a Baranya megyei Kétújfalun - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-t.
Mukics Dániel közölte: vasárnap este fél nyolckor érkezett a jelzés, hogy a szomszédok két hete nem láttak egy idős, egyedül élő embert a megye délnyugati határán fekvő Kétújfalun.
A szigetvári tűzoltók az épületben egy holttestet és egy korábbi tűz nyomait találták: a hálószobában lévő ágy és fotel égett korábban. Tűzoltói beavatkozásra azonban már nem volt szükség.
A tűz keletkezésének okát a katasztrófavédelem vizsgálja.
A szóvivő a közleményben felhívta a figyelmet arra, hogy a tragikus kimenetelű tűzesetek többsége megelőzhető lenne egy néhány ezer forintos füstérzékelővel. Az egyedül élő idős emberek otthonába különösen tanácsos ilyen eszközt felszerelni, amely már a tűz keletkezésekor figyelmeztet a veszélyre - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
