Hírek

2011. Szeptember 04. 09:19, vasárnap | Helyi sport
Forrás: veszpremfc.hu

Győzelem a listavezető ellen

Vágó Attila: - Két vereség után a csapat jól játszott és teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot.

VESZPRÉM FC - FERENCVÁROS II 3:1 (1:0)
Vezette: Kovács G. (Péter, Makkosné)

Veszprém: Kádár - Garai, Hegedűs, Hevesi-Tóth, Bosnjak - Ihász, Szöllőskei (Finta a 60.), Thiago (Schleer a 80.), Burcsik - Novothny, Alex (Nikolin a 65.).
Vezetőedző: Vágó Attila

Ferencváros: Jova - Tóth B., Józsi, Fitos (Szabó 78.), Gárdos - Tóth A., Varga (Papp 46.), Fülöp, Vattai - Vass, Peszmeg (Antal a 70).
Vezetőedző: Lipcsei Péter

Gólszerzők: Alex a 29., Novothny az 54., Finta a 74. percben illetve Tóth B. a 60 percben.

Sárga lapok: Hevesi-Tóth, Bosnjak illetve Vass, Papp.

Hatalmas lendülettel kezdett a Veszprém FC, öt perc alatt 4 helyzetet is kialakítottak a Fradi II. kapuja előtt, Burcsik és Alex előtt is adódtak helyzetek, de nem sikerült gólra váltani azokat.

3. perc: Burcsik a 16-os bal sarkánál kissé hosszan vette át a labdát, beadását a védők blokkolták. Középen Novothny üresen várta a labdát.
4. perc: Novothny remekül fordult le védőjéről, az alapvonalról erősen középre lőtt, Burcsik közeli lövését Jova bravúrral kiütötte. A kipattanóból Alex ismételhetett, az FTC kapusa ismét nagyot védett.
Rázendített a veszprémi szurkolótábor, a drukkerek az első 10 percben a huligánellenes törvénnyel szembeni tiltakozás miatt maradtak némák.
Az utóbbi időszakban magához tért a Fradi, amely felépített néhány szép akciót is.
16. perc: Egy szöglet után Varga fejese veszélyesen szált el a veszprémi kapu előtt.
18. perc: Tóth B. 25 méteres szabadrúgását Kádár a léc alól ütötte szögletre.
20. perc: Kádár ütközött védőjével, az érkező Varga az üres kapura lőtt, Hevesi-Tóth a gólvonal elől mentett.
26. perc: Thiago hozta fel a középpályán a labdát, balra passzolt, Burcsik egy testcsel után lőtt, Jova biztosan fogta a labdát.
28. perc: Alex tolta ki balra Burcsiknak a labdát. a közzéppályás beadott, Alex pedig a vendégkapu bal oldalába fejelt, 1:0.
32. perc: Jobboldali bedobás után Szöllöskei visszadta Garainak a labdát, aki jobbról keresztbe ívelt, a védők kifejelték a játékszert, az érkező Bosnjak futtából centikkel lőtt a kapu mellé.
44. perc: Bosnjak ment el a baloldalon, beadására Novothny érkezett, a lövés Vattairól pattant szögletre.
Jó iramú első félidőt produkáltak a csapatok. A Veszprém remekül kezdte a mérkőzést, az első percekben gólokat lőhetett volna a csapat. Később a Fradi vette át az irányítást, a folytatásban azonban ismét a hazaiak játéka dominált, amelynek egy Alex-gól formájában meg is lett az eredménye.
Elkezdődött a második félidő. A szünetben Papp váltotta Vargát.
55. perc: Thiago cselezett a jobboldalon, két védőt lerázott, beadásába beleértek, a kippattanót Alex továbbfejelte, a kaputól öt méterre álló Novothny a jobb felső sarokba bólintott, 2:0.
58. perc: Baloldali vendégtámadás végén a beadás a védők és a támadók között pattogott, végül Bosnjak felszabadított.
59. perc: Jobboldali szöglet után a kivágott labdát Tóth Bence kapura rúgta, a játékszer a vetődő Garain megpattant, s Kádárt becsapva a kapu bal oldalába perdült, 2:1.
62. perc: Szöllöskei helyett Finta érkezett a Veszprémbe.
A Fradi vérszemet kapott, Vágó nyugalomra intette csapatát, amely alaposan beszorult.
66. perc: Alex helyett Nikolin a pályán.
67. percben: Hevesi-Tóth sárgát kapott.
70. percben: Papp és Bosnjak kapott sárga kártyát.
71. perc: A Ferencvárosnál Peszmeg helyett Antal a pályán
74. perc: Nikolin harcosan ment a jobb oldalon, beadásába Novothny belefejelt, a labda Finta elé perdült, aki 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 3:1.
78. perc: Thiago adott szép passzt Novothnynak, aki 16 méterről ballal alig csavart kapu mellé.
80. perc: Fitos helyett Szabó a Fradiban.
81. perc: Thiago helyett Schleer a Veszprém csapatában.
84. percben: Vasst büntette sárgával a bíró.
87. percben: Vendégszöglet utáni kavarodásból kapura lőtt labdát a gólvonalról vágta ki Hegedűs.
Négy percet hosszabít a játékvezető.
Vége! Megérdemelt sikert aratott a Veszprém!

Lipcsei Péter: - Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez.

(a -naplo-online.hu- élő közvetítése
fotó: naplo-online.hu)

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 26. 16:18, péntek | Sport

Kovács Ádám vezeti a Histo Cup-ban az éves bajnokságot!

Beszélgetés a Formula autók világába nemrég csöppent Kovács Ádámmal.

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,

2024. Április 26. 13:53, péntek | Életmód

A munkabér az elsődleges munkahelyválasztási szempont Magyarországon

A munkahelyválasztásnál a magyar munkavállalók számára 2024-ben is a vonzó munkabér és juttatási csomag az elsődleges, ezt követi a munkahelyi légkör és a munkaadó pénzügyi stabilitása, ahol nem kell tartani a leépítéstől

2024. Április 26. 13:52, péntek | Belföld

Folytatja a terjeszkedést az OTP

Az OTP Bank tavaly minden korábbi eredményét felülmúlta, a megkezdett építkezést és terjeszkedést a következő években is folytatja - mondta pénteken Budapesten, a társaság éves közgyűlésén az OTP Bank elnök-vezérigazgatója.