Hírek
2012. Április 24. 21:28, kedd |
Helyi sport
Forrás: index.hu
Győriek játszanak a Veszprémben, így marad NB I.-es
A Győr utánpótlás játékosokkal biztosítja, hogy a Veszprém a következő szezonban is a női kézilabda NB I.-ben szerepeljen.
A két klub kedden közleményben jelezte: az elnökök szándéknyilatkozatot írtak alá. Ez alapján a veszprémi klub NB I-es tagságának megőrzésére és az ETO NBI B-s utánpótlás csapatának első osztályú szereplésére a győri fiatalok átigazolása a megoldás.
A Veszprém-Barabás már korábban jelezte, hogy anyagi okok miatt veszélybe került az élvonalbeli tagsága, noha a csapat jelenleg az 5-8. helyért játszik, így nem eshetne ki.
"Klubunk számára óriási jelentőségű ez az áthidaló megoldás, amellyel megőrizhetjük 2009-ben megszerzett első osztályú kvótánkat. A fiatal győri csapat megérett az NB I.-es szereplésre, így a jövő szezontól méltó módon tudja képviselni a Veszprém Barabás KC jelenlegi státuszát az első osztályban" - jelentette ki Barabás Árpád, a veszprémi klub elnöke.
Kelecsényi Ernő, a Győri Audi ETO KC elnöke jelezte: klubjában a legfontosabb célok között szerepel, hogy a magyar utánpótlás válogatottak gerincét adó NB I. B-s csapatuknak biztosítsák a fejlődésükhöz szükséges első osztályú megmérettetést.
"Úgy gondolom, hogy ezzel az együttműködéssel a veszprémi és a győri klub a hazai női kézilabda jövője szempontjából is előremutató döntést hozott" - emelte ki.
A két klub várhatóan május közepén ismerteti az együttműködés részleteit, és ekkor kerül sor a végleges szerződés aláírására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 16:00, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - Szoboszlaiék nehéz, de nem lehetetlen helyzetben
Kerkez Milos és Szoboszlai Dominik klubjának, a Liverpoolnak kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia hazai pályán a címvédő Paris Saint-Germain ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján ahhoz, hogy továbbjusson.
2026. Április 14. 15:00, kedd | Sport
Férfi kézilabda NB I - A Veszprém hat góllal megnyerte a Szeged elleni rangadót
A címvédő és listavezető Veszprém házigazdaként 30-24-re legyőzte a Szegedet a férfi kézilabda NB I hétfői rangadóján.
2026. Április 14. 14:00, kedd | Kék hírek
A bíróság letartóztatta a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfit
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfi letartóztatását - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék hétfőn az MTI-t.
