Hírek
2022. Január 08. 08:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gyerekektől szerzett pornográf képeket egy férfi, vádat emeltek ellene

Szexuális kényszerítéssel, gyermekpornográfiával és zaklatással is vádol az ügyészség egy 36 éves budapesti férfit, aki internetes kapcsolatok révén, fenyegetéssel szerzett gyermekektől pornográf fotókat és videókat.
A Veszprém Megyei Főügyészség pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a férfi álnéven két felhasználói fiókot hozott létre internetes közösségi oldalon. Ezek felhasználásával 2020 szeptembere és 2021 márciusa között beszélgetést kezdeményezett több 12-13 éves fiúval és lánnyal, és azt kérte, hogy küldjenek neki ruha nélküli fotókat, videókat.
Voltak, akik a kérésnek eleinte eleget tettek, ám amikor nem akartak több képet küldeni, azt mondta, hogy korábban küldött képeiket megosztja a neten és elküldi osztálytársaiknak vagy szüleiknek. Egyiküket pedig azzal fenyegette meg, hogy a szüleit fogja baj érni, ha nem küld magáról fotókat.
Kétszer valóra is váltotta a fenyegetést - áll a közleményben -, egy-egy fotót elküldött a sértett osztálytársának.
A férfi nyolc gyerekkel került így kapcsolatba, de ketten közülük visszautasították a fotóküldést - egyikük egy 12 éves fiú volt, akinél azt szerette volna elérni, hogy a kishúgáról készítsen meztelen képeket.
Az ügyészség a letartóztatott férfira börtönbüntetés kiszabását indítványozta, valamint azt, hogy tiltsák el a gyermekekkel kapcsolatos foglalkozásoktól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán