Hírek
2013. Április 02. 11:36, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
Gyártószalagra kerül a Lexus hibrid sportautója
A Lexus már több ízben is ízelítőt adott merőben új stílust és egyéniséget felmutató sporthibrid tanulmányából, azonban a japánok a New York-i Autószalon apropóján most bejelentették, hogy bizonyosan gyártószalagra kerül a látványos újdonság, így igazán finom falattal bővül hamarosan a japánok palettája.
Az LF-LC koncepció a szénszálas kompozitok széleskörű használatának köszönhetően nem csak módfelett merevnek, de a hibridek között még pehelysúlyúnak is bizonyulhat, s a benzin-elektromos hajtásláncról már azt is tudni lehet, hogy a rendszerteljesítmény bizonyosan eléri az 500 lóerőt.
Ami a formai megjelenést illeti, talán nem is érdemes hasztalanul méltató jelzők után kutatnunk, csupán annyit üzenhetünk a döntéshozóknak, hogy már ne sokat késlekedjenek a típus gyártószalagra bocsájtásával.
A finoman ívelő tetővonal, a szélvédő dőlési szöge, az izgalmas ívek mind-mind az agresszív és sportos egyéniséget erősítik, de a repertoárból például a panoráma üvegtető sem hiányozhat. A dinamizmus jegyében nagyteljesítményű fékberendezés bújik meg a stílusos, nagyméretű felnik mögött, amelyeken a Continental abroncsai feszülnek.Az utastér ugyan 2+2 személyes, ám a hangsúly nem is a praktikumra, mint inkább a prémium minőségű anyagok felhasználására és a tradicionális kézművesség ötvözetére helyeződik: a finoman ívelő formákat valódi bőr borítja, de a műszerfalról, illetve a kárpitokról nem hiányozhat a faberakás, illetve az alumínium betét sem, melyekkel méretes digitális kijelzők alkotnak éles kontrasztot.
Sajnos a hivatalos nyilatkozatok ezúttal is türelemre intenek, így a várható árcédula és a konkrét menetteljesítmények homályán túl a kereskedelmi forgalomban való debütálás pontos időpontja sem ismeretes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
