Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2020. Október 21. 15:08, szerda | Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Franciaországban a napi esetszám csökkent, de a súlyos esetek és a halottak száma nő

Franciaországban a napi esetszám csökkent, de a súlyos esetek és a halottak száma nő

Az elmúlt 24 órában 20 468 koronavírusos estet tártak fel Franciaországban, ami több, mint az előző napi 13 243, de elmarad a hétvégén és a múlt héten regisztrált 30 ezres napi esetszámoktól.

A kórházban ápolt súlyos betegek és az elhunytak száma ugyanakkor egyre nagyobb ütemben emelkedik - derül ki az egészségügyi tárca kedd este közzétett adataiból.

Az intenzív osztályon ápoltak száma május óta hétfőn nőtt először kétezer fölé. Ez a szám még elmarad a járvány első hullámának tetőzésétől, amikor is több mint hétezren voltak lélegeztetőgépre kapcsolva, de az elmúlt héten már naponta több, mint 150 súlyos beteg került intenzív osztályra, számuk kedden 278 volt.

Kórházban jelenleg 12 458 fertőzöttet ápolnak, közülük 2177-et intenzív osztályon.

Az ország északi megyéiben, valamint Lyonban és Párizsban az intenzív ágyaknak már több mint felén koronavírusos fertőzöttek fekszenek.

Az egészségügyi tárca arra számít, hogy a következő két-három hétben az emelkedés fokozódni fog, s csak azt követően lesz érezhető annak az éjszakai kijárási korlátozásnak a hatása a járvány terjedésére, amely szombaton lépett életbe kilenc nagyvárosban.

Az este 9 és reggel 6 óra közötti lakhelyelhagyási tilalom célja az egészségügyi ellátórendszer leterheltségének enyhítése.

A 100 ezer lakosra jutó esetszám a megyék ötödében érte el a maximális riasztási küszöböt, ami 250. Egy héttel ezelőtt még csak a megyék tíz százalékában volt ennyire súlyos a helyzet. A leginkább fertőzött városok az ország középső és északi részén találhatók: Saint-Etienne (716), Lille (675), Lyon (582) és Grenoble (460).

Az elhunytak száma az elmúlt 24 órában 163-mal 33 385-re emelkedett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld

Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben

A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat