Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2012. Március 20. 14:05, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Forintra váltják a fizetni nem tudók devizahitelét

Forintra váltják a fizetni nem tudók devizahitelét

Elfogadta az árfolyamrögzítés új szabályairól szóló törvényt az Országgyűlés. Eszerint az árfolyamgátat azok igényelhetik, akik legfeljebb 20 millió forint értékben adósodtak el.

Rogán Antal javaslatára a múlt héten úgy változtatott az országgyűlés, hogy ne a lakás érteke, hanem a felvételkori hitelösszeg legyen döntő.

Az Országgyűlés döntött arról is, hogy a bankok augusztus 31-éig kötelesek forintra váltani a tartósan nem fizetők devizahitelét. Esetükben a bankoknak a forintra váltás napján el kell engedniük a követelés negyedét. Elfogadták az árfolyamgát módosító indítványát is.Az ügyfelek 2012 év végéig kezdeményezhetik a devizahiteleik: svájci frank esetében 180, euró esetében 250 forintos árfolyamon történő rögzítését. Könnyítés még, hogy a gyűjtőszámlán felhalmozódó árfolyam különbözetből adódó részletek kamatterheit az állam és a bankok közösen átvállalják.

Elfogadásra került a 90 napon túli hitelesek és a felmondott hitelszerződéssel bírók megsegítése is. A parlament döntött arról, hogy adómentesen vehetik fel reálhozamukat azok a magánpénztártagok, akik március 31-ig visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe. A kedvezményre több mint 100 ezer fő jogosult.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el