Hírek
2011. November 04. 05:25, péntek |
Helyi
Forrás: Saját forrás
Forgalomlassító demonstrációk a megye útjain - Lehetséges kerülőutak cikkünkben

Négy helyszínre is bejelentettek a szervezők olyan demonstrációkat, melyeket félpályás útlezárással megvalósított forgalomlassítás kísér.
A Veszprém Megyei Rendőrfőkapitányság tájékoztatása szerintVeszprém megye útjain 2011. november 4. és 5. napjaira négy helyszínre is bejelentettek a szervezők olyan demonstrációkat, melyeket félpályás útlezárással megvalósított forgalomlassítás kísér.
A következő utakon várható fennakadás:
- 82. számú főút 3. kilométerszelvényétől a 4+900 kilométerszelvényig terjedő szakasza (Veszprém-Kádárta külterülete Gyulafirátótig) 2011. november 4-én 07 órától 19 óráig
- 7301. számú főút 43+400 kilométerszelvényétől a 44+300 kilométerszelvényéig terjedő szakasza (Diszel és Tapolca között) 2011. november 4-én 08 órától 20 óráig
- 8. számú főútvonal 82. kilométerszelvénye és a 84. kilométerszelvénye közötti szakasza (Ajka-Bakonygyepes) 2011. november 04-én 08 órától 5-én 08 óráig
- 83. számú főútvonal 35. kilométerszelvénye és a 36. kilométerszelvénye közötti szakasza (Pápa felől Takácsi kül- és belterülete) 2011. november 5-én 08 órától 18 óráig.
Az utóbbi napokban kialakult ködös időjárásra is figyelemmel a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság kéri, hogy amennyiben lehetséges a demonstrációk idején kerüljék el a megjelölt útszakaszokat, amennyiben pedig nem, úgy fokozott elővigyázatossággal közlekedjenek, számolva a lehetséges torlódásokkal is. A rossz látási viszonyok miatt a követési távolság helyes megválasztásának és a járművek szabályszerű kivilágításának elmulasztása fokozott balesetveszélyt idézhet elő.
A demonstrációk helyszínein egyenruhás rendőrök irányítják a forgalmat, segítik a közlekedőket abban, hogy az adott útszakaszon biztonságban, minél kisebb időveszteséget elszenvedve juthassanak túl. E cél eléréséhez nélkülözhetetlen a járművezetők aktív együttműködése a forgalomirányító rendőrökkel, figyelve és követve azok karjelzésekkel adott utasításait.
A demonstrációk egyes helyszíneinek elkerülésére a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság az alábbi útvonalakat ajánlja:
- a 82. számú főút Veszprém-Kádártán át vezető szakasza helyett Hajmáskéren és Gyulafirátóton át
- a 7301. számú főúton Tapolcára Diszel helyett Hegyesden és Zalahalápon át
- a 8. számú főút Ajka-Bakonygyepesen átvezető szakasza helyett Ajkarendeken, Ajkán és Devecseren át
-
a 83. számú főút Takácsi szakasza helyett Vaszaron, Gecsén és Gyarmaton át.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.