Hírek
2019. Július 23. 18:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Főleg a gazdasági növekedésnek köszönhető a rekordösszegű útdíj

A gazdasági növekedésnek és a nagyobb belföldi valamint tranzitforgalomnak köszönhető az idei első fél évben befolyt rekordösszegű útdíj
– közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. igazgatója kedden az M1 és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában.
Bartal Tamás azt mondta, az útdíjbevétel emelkedésében szerepet játszottak az új ellenőrzési módszerek is, amelyekkel hatékonyabban tudnak fellépni a „szellemkamionok” és a külföldi sofőrök ellen.
A szabálytalanságok 77 százalékát külföldiek követték el, de a fokozott ellenőrzésnek köszönhetőek a rajtuk behajtott pótdíjak összegét 84 százalékkal emelték egy fél év alatt – ismertette.
Hozzátette, az elmúlt évek adatai egyébként azt mutatják, hogy a magyar sofőrök egyre szabálykövetőbbek, és a külföldi szabálytalanságok növekedése is megállt.
Kitért arra is, az útdíjból befolyt összeg törvényben garantált célja az utak karbantartása és felújítása.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.