Hírek
2020. Február 23. 17:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/Illusztráció: pixabay
Főként lakásvásárláshoz használják fel a babaváró kölcsönt
Elsősorban lakásvásárlásnál használják fel a családok a babaváró kölcsönt, ami a harmadik gyermek megszületése után teljesen támogatássá válik
- mondta Kutassy Jenő, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) elnökhelyettese az M1-en vasárnap.
Hozzátette, a legnagyobb kiadás a saját otthon megteremtése, a babaváró kölcsönt az igénylők általában összekapcsolják a családi otthonteremtési kedvezmény (csok) támogatásaival.
Kutassy Jenő kiemelte ugyanakkor, hogy a babaváró kölcsön szabad felhasználású, sok nagycsaládos veszi igénybe autóvásárlásnál is.
A NOE elnökhelyettese elmondta, hogy a nagycsaládosok támogatott autóvásárlási programja a vártnál is sikeresebb. Előzetesen a szakértők mintegy 10 ezer igénylésre számítottak két éven belül, de már most 20 ezer fölött van az igénylők száma, a nagy érdeklődés miatt vannak kisebb csúszások - jelezte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld
ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára
Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.
