Hírek
2020. December 01. 17:09, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felborult hajójába kapaszkodva találtak rá a napok óta eltűnt férfira

Felborult hajójába kapaszkodva találtak rá a napok óta eltűnt floridai férfira.
A 62 éves Stuart Bee péntek délután indult útnak 10 méteres hajójával Cape Canaveral kikötőjéből. A hatóságokat szombaton értesítették, miután a férfi nem tért vissza - írja a BBC.com.
Végül egy arra haladó konténerhajó talált rá a város partjaitól mintegy 138 kilométer távolságra. Az Angeles nevet viselő hajó legénysége mentőövet dobott a férfinak és értesítették az amerikai partiőrséget, hogy segítsenek a mentésben.
David Mecallef, a parti őrség szóvivője a helyi sajtónak elmondta, hogy a floridai Stuart Bee úgy döntött, egy-két éjszakát a hajóján fog tölteni. Szombatra virradó éjszaka arra ébredt, hogy kabinját elárasztotta a víz. A hajó gyorsan süllyedt, a víz a férfit kilökte az első ablakon. Az elsüllyedő hajó kiálló orrába kapaszkodva talált rá a konténerhajó nem sokkal vasárnap napfelkelte után.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 12. 08:27, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Telefonon beszélt Donald Trumppal az ukrán elnök
2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld
Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában
Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.
2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld
Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának
Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre