Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2024. December 03. 16:38, kedd | Belföld
Forrás: origo.hu

FEDEZD FEL A DIGITÁLIS ÜGYINTÉZÉS FORRADALMÁT AKÁR A ZSEBEDBŐL IS!

FEDEZD FEL A DIGITÁLIS ÜGYINTÉZÉS FORRADALMÁT AKÁR A ZSEBEDBŐL IS!

A digitális világ új szintre lép, és a Digitális Állampolgárság Program keretein beül bárki részese lehet ennek az átalakulásnak!

A Digitális Állampolgár alkalmazás elhozza a papírmentes, gyors és kényelmes ügyintézést, mindezt a telefonunkról.

Az alkalmazás használatával többé nem kell papírokat gyűjtögetni vagy sorban állni. Egy gombnyomással letölthetők és megoszthatók a hivatalos dokumentumainkon szereplő adatok, sőt akár erkölcsi bizonyítványt is igényelhetünk pár kattintással.
Mi több: mindezt úgy, hogy közben óvjuk a környezetet a digitális ügyintézés nyújtotta papírmentes megoldásokkal.

MIT NYÚJT A DIGITÁLIS ÁLLAMPOLGÁR ALKALMAZÁS?

• QR-kódos bejelentkezés: Az alkalmazás lehetővé teszi, hogy felhasználónév és jelszó nélkül, QR-kód beolvasásával jelentkezz be különböző állami weboldalakra és alkalmazásokba.
• Személyazonosság igazolása: A személyi igazolvány, útlevél vagy jogosítvány helyett az alkalmazásban lévő QR-kóddal is igazolhatod magad rendőri ellenőrzésnél.

• Adataid egy helyen: Az alkalmazásban egy helyen megtalálhatók személyes adataid, azonosítóid és gépjárműved adatai, amelyeket szükség esetén megoszthatsz például a munkahelyeddel vagy másokkal.

• Digitális aláírás: Hamarosan elérhetővé válik a digitális aláírás funkció, amellyel kinyomtatás és kézi aláírás nélkül hitelesítheted a szerződéseket és más hivatalos dokumentumokat.

• Erkölcsi bizonyítvány igénylése: Egy gombnyomással igényelhetsz digitális hatósági erkölcsi bizonyítványt, amellyel igazolhatod, hogy büntetlen előéletű vagy, valamint nem állsz a közügyektől eltiltás hatálya alatt.

• Időpontfoglalás: Az alkalmazás lehetővé teszi, hogy pár koppintással foglalj időpontot a legnépszerűbb ügyekre a kormányablakokba.

A jövőben további szolgáltatások bevezetése is várható, mint például a szelfis azonosítás, QR-kódos bejelentkezés piaci szolgáltatóknál, elektronikus aláírás piaci szolgáltatóknál, gépjármű adás-vétel, fizikai okmányok kiváltása, jogosultság igazolása piaci szolgáltatóknál, ePosta és eFizetés.

REGISZTRÁLJ A DIGITÁLIS ÁLLAMPOLGÁR ALKALMAZÁSBA, ÉS ÉLVEZD A DIGITÁLIS ÜGYINTÉZÉS NYÚJTOTTA KÉNYELMET

2025. január 16-tól az egyszerű egyfaktoros Ügyfélkapu helyett az állampolgárok az Európai Uniós jogszabályoknak megfelelő, kétfaktoros azonosítást nyújtó Digitális Állampolgár alkalmazás, valamint az Ügyfélkapu+ azonosítási szolgáltatásait vehetik igénybe. A mobilunkról történő ügyintézés első feltétele a Digitális Állampolgár mobilapplikáció letöltése és a regisztráció, így akik már letöltötték az alkalmazást, de még nem regisztráltak, számukra ez mindössze néhány lépést igényel. A Digitális Állampolgár alkalmazás letöltése után a regisztráció személyesen a kormányablakokban, vagy digitálisan, 2021. június 23-a után kiadott, aktivált eSzemélyi igazolvány segítségével végezhető el.

A digitális aktiváláshoz az eSzemélyi hátoldalának lefotózását követően meg kell adni a kártyához tartozó PIN-kódot, majd a telefont a kártyához tartva történik a személyazonosság ellenőrzése. Az aktiválás után egyből hozzáférhetőek az alkalmazás folyamatosan bővülő, hivatalos ügyintézést megkönnyítő funkciói.

További információ a Digitális Állampolgárság Programról a dap.gov.hu weboldalon érhető el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról