Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2011. Június 28. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

Extraalacsony lesz a hitel kamata

Extraalacsony lesz a hitel kamata

Évekkel rövidebb lehet a diákhitel törlesztése, miután júliustól minden idők legalacsonyabb szintjére csökken a hitel kamata.

 

A jövő hónaptól a jelenlegi 8 és fél százalék helyett 8 százalék lesz a kamat, és ez a szint marad év végéig, a decemberi kamatdöntésig. A Diákhitel Központ kommunikációs igazgatója az alacsony kamatszintet a Magyar Nemzetnek azzal magyarázta: ez a kölcsön nem függ a svájci frank árfolyamától, mivel a központ a hitelkeret egy részét a forintpiacról, másik részét pedig az Európai Fejlesztési Banktól szerzi be, kedvező feltételek mellett. (da)

hírTV

Címkék: kamat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.

2026. Június 30. 08:00, kedd | Belföld

Hőség - Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás

Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos