Hírek
2022. December 23. 19:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Erős hetet tudhat maga mögött a forint
Erősödött a forint pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon és nagy nyereséggel fejezi be a hetet is.
Az eurót este hat órakor 399,79 forinton jegyezték a kora reggeli 400,58 forint után, ami 0,2 százalékos napi erősödés.
Az eurót 400 forint alatt legutóbb november elején jegyezték és az azóta eltelt idő alatt 420 forintnál is járt a jegyzés. A héten a forint 1,4 százalékkal erősödött, a decemberi kezdésnél pedig 2,2 százalékkal áll erősebben. Idei leggyengébb árfolyamához képest, ami októberben volt, a forint 7,9 százalékkal áll erősebben, az év eleji kezdésnél viszont 8,3 százalékkal gyengébben.
A dollárral és a svájci frankkal szemben a forint 0,3 és 0,5 százalékos erősödést ért el pénteken. A dollár jegyzése 376,50 forintra csökkent estére a kora reggeli 377,69 forintról, a svájci franké pedig 403,20 forintra 405,35 forintról.
A dollár hét eleji jegyzéséhez képest a forint 1,7 százalékkal erősödött, a december elejihez képest pedig 4,2 százalékkal. A dollár pénteken elért legalacsonyabb jegyzésére legutóbb június végén volt példa, közben viszont 450 forintnál is járt, ami a forint idei leggyengébb jegyzése. Ahhoz képest a forint 16 százalékkal erősödött, de nagyjából ennyivel áll gyengébben az év eleji jegyzésnél is.
A svájci frankkal szemben a forint a hét eleje óta 1,7 százalékkal erősödött, a hónap eleje óta pedig 2,9 százalékkal. A svájci frankot a péntek esti szinten november elején jegyezték utoljára, azóta 426 forintnál is járt a jegyzés, amihez képest négy százalékkal erősödött. A frankkal szemben a forint idei leggyengébb jegyzéséhez képest 10 százalékkal áll erősebben és 13 százalékkal gyengébben az év elejinél.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok
Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások
A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.
2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld
Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén
Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.
2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz
Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.
