Városlista
2025. augusztus 22, péntek - Menyhért

Hírek

2019. Október 04. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Elítéltek egy szexuális kényszerítéssel vádolt iskolai igazgatóhelyettest

Elítéltek egy szexuális kényszerítéssel vádolt iskolai igazgatóhelyettest

Szexuális kényszerítés és kiskorú veszélyeztetése miatt 4 év 3 hónap börtönbüntetésre ítélt az első fokon eljáró bíróság egy férfit, aki egy budapesti iskola igazgatóhelyetteseként szexuálisan közeledett több diákja felé

- közölte a Fővárosi Törvényszék csütörtökön az MTI-vel. Emellett a bíróság 5 évre eltiltotta a vádlottat a 18 év alattiak nevelésével, felügyeletével, gondozásával és gyógykezelésével kapcsolatos minden foglalkozástól, tevékenységtől.

A közlemény szerint a vádlott az eljárás során végig tagadta a bűncselekmények elkövetését. A bíróság viszont - a tanúvallomások, a szakértői vélemények és okirati bizonyítékok alapján - megállapította, hogy a vádlott 2012 júniusa és 2017 januárja között a tanár-diák kapcsolaton túlmenő bizalmi viszonyt alakított ki felügyelete alatt álló, vele szemben kiszolgáltatott helyzetben lévő diákokkal. Tekintélyét felhasználva törekedett arra, hogy a kiskorú fiúkkal szexuális kapcsolatot létesítsen, ennek érdekében hosszabb időn keresztül szexuális tartalmú üzeneteket küldött nekik.

A Budapesti IV. és XV. Kerületi Bíróság négy sértett vonatkozásában a kiskorú veszélyeztetése bűntett elkövetését mondta ki, míg az egyik sértett esetében - mivel a cselekmény a diák 18. életévének betöltése után, fenyegetést is alkalmazva folytatódott - a folytatólagosan elkövetett szexuális kényszerítés bűntettét is megállapította.

A büntetés kiszabásakor a bíróság enyhítő körülményként értékelte a vádlott büntetlen előéletét és az eljárás - neki fel nem róható - elhúzódását. Súlyosbító körülményként vette azonban figyelembe azt, hogy a vádlott a cselekményét "hosszú időn át, kitartó szándékkal követte el".

Az ítélet nem jogerős - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld

Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között

A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.

2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld

Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben

Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld

Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket

A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.

2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld

Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot

Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.