Hírek
2016. Augusztus 13. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Elhúzódó válsághelyzetre kell készülni Európában
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint Európában a migráció miatt elhúzódó válsághelyzetre kell felkészülni, és \"a biztonság nem tűr halasztást\".
Bakondi György az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában ennek kapcsán közölte: értetlenséggel állnak az Európai Unió egyes vezető politikusainak megnyilvánulásai előtt, amelyek arról szólnak, hogy az emberek "pozitívan viszonyuljanak" az Európába beáramló tömegek szétosztásához.
Megjegyezte: egyes nemzetállamok, ha késedelmesen is, elkezdtek a lakosság biztonsága érdekében intézkedéseket hozni, erre példa a Németországban bejelentett intézkedési csomag is. A belbiztonsági főtanácsadó elmondta, hogy Belgiumban nagyjából egy órával az elkövetés előtt sikerült meghiúsítani egy robbantást, és Németországban is sikerült felderíteni egy hálózatot.
Bakondi György kitért arra is: az ukrán-magyar határszakaszon is tapasztalnak időnként mozgást, továbbá a román határnál is megjelentek migránscsoportok, de ezzel szemben mostanáig a román határvédelmi rendszer hatékonynak bizonyult.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
2025. November 26. 07:32, szerda | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország olyan katonai erőt épít, amely lehetővé teszi az ország határainak fegyveres védelmét
2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el
