Hírek
2016. Október 26. 08:50, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Elfogtak egy prostituáltakat külföldön futtató banda fejét

Elfogtak Budapesten egy férfit, aki egy emberkereskedelemre szakosodott bűnszervezet vezetője volt; a bűnszervezet Magyarországon toborzott nőket, akiket aztán Franciaországban prostituáltként dolgoztattak
- közölte honlapján az Országos Rendőr-főkapitányság szerda reggel.
Mint írták, a 48 éves szegedi férfit - akivel szemben emberkereskedelem miatt a francia hatóságok bocsátottak ki nemzetközi elfogatóparancsot - október 23-án fogták el, Budapest egyik alkalmi szállásán.
A külföldi nyomozók információi szerint a férfi egy magyar állampolgárokból álló bűnszervezetet vezetett, amely 2014 óta szállított Franciaországba Magyarországon toborzott nőket. Strasbourgban, Nizzában, illetve Bordeauxban, bérelt lakásokban és az utcán prostituáltként dolgoztatták őket. A bűnözői csoport felderítésére a Nemzeti Nyomozó Iroda a francia hatóságokkal közös nyomozócsoportot hozott létre.
A bűnszervezet 12 tagját március 21-én összehangolt akcióban már elfogták a rendőrök, a bűnszervezet most elfogott vezetőjével a nyomozók a teljes bűnözői csoportot felszámolták.
A bíróság október 24-én döntött arról, hogy férfit kiadják Franciaországnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.